Bonbon4321/ פברואר 23, 2018/ בלוג

חיידק הוא תא שלם, יש לו מעטפת יש לו גרעין שבו כל הידע הגנטי (dna\rna) כל האברונים שיש בציטופלזמה כמו שלנו. זו יחידת חיים שמסוגלת לחיות בזכות עצמה (בהתאם לסביבה והיכולת שלו להסתפק מים וכו..)

מה מיוחד בחיידק שלא קיים בתא הומני\[אנימלי?

שמסביב לממברנת התא יש דופן כמו בצמח רק עבה יותר, לכן הוא פחות קשיח מצמח. זה מגן על החיידק מפני זליגה של נוזלים. חיידק צריך לזוז ויש לו טכניקות שונות לעשות זאת. יש לו רגליים עם תופסנים והוא מתגלש על האיבר שהוא צריך לזוז. יש חיידקים שחיים במים ומורידים ומעלים את הגזים בהתאם לאם הם רוצים לרדת או לעלות.

דרכי תנועה

רוב החיידקים נעים בעזרת שוטונים שזה שלוחות כאלה עם הרבה ATP. יחידה זו לא רוצה להזיק לנו אלא לחיות איתנו בשלום. אם היא רוצה לחיות איתנו בשלום היא לוקחת את החום שלנו ועוד דברים שיכולים להסב לנו נזק.

החיידק והסביבה

אם החיידק חי בסביבה טבעית הוא לא צריך להפריע לנו. מתי כן מפריע? כמות גדולה של חיידקים, לא נוח לו, מפריש בעקבות הסביבה הלא נוחה רעלנים.

מתי חיידק נעשה מסוכן?

נמצא בסביבה לא טבעית, או בתנאי סטרס ואז הוא נהיה תוקפן. אף מחלה חוץ מכלבת לא עוברת אלינו אבל ההפך כן עובר אליהם, חוץ מתולעים והטפיל שיש לחתולים שזה .

להשלים********

חיידק בגרון זה מוגלה זה חיידקים מתים שלנו שהרגו את החיידקים ומתו איתם. בוירוס אין את זה. לכן מוגלה זה מחלה חיידקית.

אם לקחנו אנטיביוטיקה 10 ימים

מה עושה אנטיביוטיקה?למה 10 ימים?

הפניצילין נתגלה לראשונה בשנת 1896. לואי פסטר  הוכיח שמחלה לא מפתפחת מכלום. לואי פסטר היה גאון כי הצליח להוכיח בצורה מדעית שחיידקים לא צומחים מכלום. הוא הוכיח כשהוא לוקח תמצית מהניסוי וזורע בבקובוקון אחר עוד פעם יצמו חיידקים. הוא הצליח לעשות את החיסון הראשון של הכלבת והבעבועות שחורות (רוח). בשלב זה אנשים מתו מהמחלה הזאת. הוא שם לב שנשים שחולבות את הפרות שחשופות למחלה שיש בפרות הן לא חולות באבועות השחורות. הוא התחיל לקחת את הדם שלהם ולהזריק לחיות מעבדה את האבעבועות השחורות.

אחד מהילדים שעובד אצלו ננשך על ידי כלב, לואי פסטר הציע למשפחה ניסוי והילד יחיה או ימות. הילד הבריא המשפחה הסכימה. אותו ילד הפך להיות שומר של מכון פסטר ונפטר לפני 20 שנה.

אנטיביוטיקה זה חומר שהופק מפטריה. עם השנים תהליך של גידול פטריות ולגדל פנצילין זה יקר. היום הפניצלין הוא חומר סינטטי.

מה זה עשה לעולם המרבי?

זה מעלה את תוחלת ואיכות החיים. מי ששורד את המחלה מבלי אנטיביוטיקה מתחזק ממנה. התחילו לתת אנטיביוטיקה בכמויות גדולות אחרי יומיים מרגישים מצויין. זורקים לפח את האנטיביוטיקה. האנטיביוטיקה הרגה 80% מהחיידקים שלכם. הגוף שלנו צריך להרוג את ה20% עם האנטיביוטיקה הייתה לו עזרה. ה20% שנשארו הצליחו לשרוד נגד הפניצילין שהוא מפרק את דופן החיידק. מה גאוני בהמצאה הזאת? לנו אין דופן. המיוחד באנטיביוטיקה שזה פוגע רק בחיידקים כי יש להם דופן. מי לא מת? החיידקים שהשתנה להם משהו בדופן שמולקולות הפנצילין לא פוגעת בדופן, הם עברו מוטציה, הם אינם רגישים לאנטיביוטיקה. הגוף ממשיך להשמיד אבל לא מצליח להשמיד את כולם 18%. נשארו 2% בגרון ואלו עמידים לאנטיביוטיקה. בפעם הבאה שנחלה במחלה אותה פלורה שהיתה בגרון יהיו עמידים. המדע רץ אחרי כל מיני סוגי אנטיביוטיקות. למשל שחפת מתה מפניצלין אבל מכיוון שלא היה ברוסיה כסף לא קנו לחודש שהיו צריכים לקחת. אלא רק ל2-3 הגיעו מסה ענקית לניויורק. השחפת הספציפית שיש להם עמידה כנגד כל א.ב. שיש בעולם.

בגלל זה חשוב לקחת אנטיביוטיקה 10 ימים.

אנטיביוטיקה מחלישה?

הורגת חיידקים לא אותנו. מה שמחליש אותנו זה המחלה!

כאבי שרירים חום גבוה, שורף בגרון זה בדרך כלל וירוס

בשביך חיידק צריך לראות מוגלה.

אנטיביוטיקה הורגת את כל החיידקים בגוף. אנחנו חיים בשלום עם הרבה מאוד חיידקים בגוף. חיידק איקולי שיושב במעיים עושה טוב. כי אם יגיע חיידק מהמזון נכנס למעיים ולא הצלחתי להרוג אותו בדרך לקיבה ומתחיל להתרבות במעיים. אבל אם יש לי כמות גדולה של חיידקים במעיים אחרים הם לא יאפשרו לאחרים להכנס. כשאני לוקח אנטיביוטיקה זה הורג גם את האיקולי. הרבה פעמים קורה מצב שאני לוקח אנטיביוטיקה ויש שלשול\כאבי בטן. לכן אוכלים יוגורט (חלב עם חיידקים) בכל היוגורטים יש חיידק טוב. לא צריך אקטימל וכו..